نشست حبیب الله حسام سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با مدیریت شعب پست بانک استان گلستان

.

 

این نشست در روز  شنبه مورخه 96/10/2 در محل دفتر مدیریت شعب  پست بانک استان  با حضور سید رمضان جعفری  مدیریت شعب  و  علی تسلیمی مدیر بازار یابی و تجهیز منابع  برگزار شد.

 ابتدا سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان  با بیان این که برای دستیابی به توسعه کشاورزی، علاوه بر توجه  به پایداری آن و تامین زیر ساخت های این بخش به عنوان بستر توسعه پایدار کشاورزی، تامین بهینه و به موقع نهاده ها از قبیل کود، سم،  بذر وماشین های کشاورزی از مهمترین نیاز های کشاورزان محسوب  می شود، برنامه ریزی لازم در جهت قسمتی از تولید، توزیع، مصرف و سایر امور  به نهاده ها ی فوق الذکر در استان از ضروریات می باشد که به عهده شرکت خدمات حمایتی کشاورزی  می باشد.

حبیب الله حسام  در عرصه بازرگانی کود های شیمیایی با نگاه برنامه ای وزارت متبوع به تولید و خودکفایی گندم اشاره داشتندو در ادامه نقش نهاده های کشاورزی در تولید را بیان نمودند. و ی تصریح کرد:در بحث کود های یارانه ای 68 درصد بحث بازرگانی  کود اوره، و100 درصد کود های فسفاته و پتاسه در استان بر عهده این شرکت است و اگر غفلتی صورت بگیرد، تولید را با چا لش مواجه خواهد کرد..سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تصریح کرد: راه اندازی باشگاه مشتریان  و سامانه 1559در سال قبل در این استان به عنوان قطب کشاورزی و با استعدادهای فراوان فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نموده که از مهم‌ترین خدمات باشگاه می ‌توان به آزمایش خاک و آب ، کارت خرید اعتباری از پایانه‌های فروشگاهی و مرتبط شرکت، صدور نسخه مصرف نهاده‌های کشاورزی، ارائه آخرین اطلاعات هواشناسی و مشاوره فنی در حوزه مصرف نهاده‌های کشاورزی، تأمین و تحویل غیرحضوری نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان در محل مورد تقاضا و پاسخگویی به شکایات و دریافت پیشنهادات از دیگر خدمات این باشگاه است.وی اضافه کرد: در بین سالهای ۸۸ تا ۹۱ با افزایش شتابان قیمت نهاده های کشاورزی (کود، سم و بذر و ماشین های کشاورزی) روبرو شدیم و امروز کمبود نقدینگی ازعمده مشکلات کشاورزان محسوب می شود همچنین  این  شرکت در سال جاری با تولیدکنندگان خوش نام و برتر ماشین های کشاورزی  کشور قرارداد فروش وکالتی منعقد نمود تا بهترین و با کیفیت ترین ماشین ها و ادوات کشاورزی را در اختیار کشاورزان قرار دهد.

مهندس حسام در خصوص پائین بودن ضریب مکانیزاسیون  کشاورزی در کشور و استان گلستان مواردی را مطرح نمودند من جمله این که ما باید تلاش کنیم در حد توان و استفاده از ظرفیت های موجود، کشاورزان محترم استان را ترغیب نمائیم که ماشین ها و ادوات کشاورزی مورد نیاز خود را به سهولت و سرعت با استفاده از تسهیلات بانکی دریافت  نمایند با وجود بیش از120 کارگزار در سطح استان شرایط مطلوبی به منظور شناسایی و معرفی کشاورزان وجود دارد.

در ادامه سیدرمضان جعفری مدیر شعب پست بانک استان گلستان افزود: مأموریت اساسی این بانک، خدمت‌رسانی در روستاها و مناطق محروم به‌عنوان. بانک تخصصی   کشور برای کمک به اشتغال زایی و رونق کسب  و کارهای خرد و متوسط است که در  راستای این مهم خوشبختانه مورد حمایت جدی دولت و مجلس است وی با تشریح و تبیین سیاست ها و اهداف بانک در حوزه روستایی و تاکید بر بهره مندی کامل از ظرفیت های ارایه خدمات ارزی بیان کرد: ارتقای سطح خدمت رسانی، تسهیل در فرآیند عملیات بانکی روستائیان و ترویج فرهنگ بانکداری الکترونیک در مناطق روستائی، ارایه کارت اعتباری به  روستائیان و کشاورزان، تامین مالی زنجیره کالا و خدمات را بیش از بیش مدنظر داریم. و در حال حاضر نیز خدمات بانکی در 365 حوزه روستایی  این  استان انجام می گیرد.  در خاتمه   این مقام مسئول   اظهار امیدواری کرد: که انشاءالله با ادامه روند همکاری با شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان  بتوانیم مشکل نقدینگی  کشاورزان و کارگز اران و نیارمندی آنها را مرتفع نموده و کمکی به اقتصاد و تامین نیازهای غذایی کشور بنماییم. و  نتایج این مذاکره منجر به این شد تا  تفاهم نامه همکاری جهت اجرای انجام کار در مراحل بعدی تنظیم گردد.

 

نظرات
شما نیز نظر خود را در رابطه با این خبر بنویسید