وزير جهاد كشاورزی اعلام كرد:

اجرای طرح های مصوب اقتصاد مقاومتی اولویت وزارت جهاد کشاورزی در سال 1395

.


وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش تولیدات محصولات مهم و استراتژیک کشور در سال 1395 تاکید کرد و گفت:افزایش تولید محصولاتی چون گندم ، برنج و شکر در سال جدید هدفگذاری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،محمود حجتی در حاشیه سفر به شهرشوش در شمال استان خوزستان و بازدید از اماکن تاریخی و مذهبی این شهرستان افزود:با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 95 با عنوان اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل، وزارت جهاد کشاورزی اجرای طرح های آماده شده در سال 1392 در راستای اقتصاد مقاومتی-مصوب سال 1393- را در دستور کار قرار داده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت:در این راستا و در بخش تولید ، طرح هایی در زمینه افزایش تولید محصولات استراتژیکی چون گندم، برنج، شکر آماده اجرا می باشند که با توجه به تعامل و همکاری خوب دولت و مجلس چشم انداز خوبی در این بخش پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد:در زمینه زیر ساخت ها نیز در بخش حفاظت و چگونگی حفظ منابع پایه آب ، خاک و محیط زیست و چگونگی بهره برداری از این منابع پایه از دیگر اولویت های سال جدید وزارت جهاد کشاورزی بوده که در تحقق آنها از توان و ظرفیت تولید کنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی استفاده خواهد شد.

حجتی همچنین بیان داشت:در زمینه حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور به ویژه در بخش آبخیزداری و حفظ خاک نیز طرح هایی در وزارت جهاد کشاورزی تصویب و آماده اجرا می باشند.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد در سال 95 با همکاری و تعامل خوب تولیدکنندگان و کارکنان بخش های مختلف وزارت جهاد کشاورزی شاهد پیشرفت خوب طرح های زیر بنایی در بخش کشاورزی در کشور باشیم.

لينك خبر

 

نظرات
شما نیز نظر خود را در رابطه با این خبر بنویسید