گزارش خبری جلسه کمیته توزیع کود استان آذربایجان شرقی

 به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی، روز سه شنبه مورخ 97/9/13 جلسه کمیته توزیع کود استان با شرکت اعضای محترم کمیته درسالن جلسات این مدیریت برگزار شد.

 در این جلسه ابتدا مهندس باقریان ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور اعضای محترم کمیته، با ارائه آمار توزیع کود استان در سال جاری به افزایش 30درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره کردند.

ایشان تصریح کردند به منظور سهولت در رصد و پایش کودهای توزیعی، ارائه لیست بهره برداران با میزان سطح زیرکشت و نیاز کودی از سوی مراکز خدمات کشاورزی به کارگزاران وتکمیل وارائه آن توسط  کارگزاران  به  اکیپ نظارتی توزیع کود استان و شهرستانها ضروری بوده و این امرگام مفید و مؤثری در راستای حمایت از بخش کشاورزان و بهره برداران خواهد بود.

  • در ادامه مهندس زارع تالی مدیر محترم زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن تشکر از مدیریت محترم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان به جهت میزبانی این جلسه، با توجه به افزایش 110 درصدی توزیع کود اوره در سطح استان در کشت پاییزه از تلاش ها و برنامه ریزی های دقیق مدیریت شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در خصوص تامین به موقع کودهای مورد نیاز کشاورزان در فصل  کشت پاییزه و رفع مشکلات موجود در ناوگان حمل و نقل نهاده ها قدر دانی نمودند.

سپس هر یک  از اعضای محترم کمیته نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و بحث و گفتگو کردند که در ذیل به چند مورد از آنها اشاره میشود:

  • پیگیری جهت حمل و تحویل کودهای خریداری شده توسط شهرستانها
  • آمار میزان بارندگی در سال جاری
  • برنامه ریزی جهت تامین به موقع 38000 تن کودهای کشت بهاره
  • فعال بودن اکیپ نظارتی کود شهرستانها و همکاری کامل در ارائه گزارش لازم و به موقع به اکیپ نظارت بر کمیته توزیع کود استان
  • برنامه ریزی جهت افزایش ذخیره سازی کودهای مورد نیاز در انبار سازمانی و انبار کارگزاران قبل از شروع فصل مصرف
  • بررسی صلاحیت متقاضیان عاملیت توزیع نهاده های کشاورزی در شهرستانها.

 

نظرات
شما نیز نظر خود را در رابطه با این خبر بنویسید