عزم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برای تامین مناسب و بموقع کودهای کشاورزی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، شمس اله ملازاده عضو هیئت مدیره و معاون فنی و کنترل کیفی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی

در گفت و گو با خبرنگار ایانا در استان بوشهر افزود: از این میزان کود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع کودهای اوره و ۶۸۰ هزار تن انواع کودهای فسفاته و پتاسه است که تهیه ومشکلی در خصوص تامین به موقع این نهاده‌ها در کشور وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر ۸۵ درصد کودهای توزیعی در کشور از منابع و شرکت‌های داخلی تامین و تنها ۱۵ درصد وارد می‌شود و براساس برنامه‌ریزی و مناقصه‌های انجام شده تلاش می‌شود آرام آرام این میزان واردات نیز از منابع داخلی کشور تامین شود.

ملازاده یادآور شد: در زمان حاضر هزار و ۵۰۰ تن بذر برنج تامین شده و سال آینده ۲هزار تن بذر برنج مورد نیاز کشاورزان تامین می‌شود.

شمس الله ملازاده عضو هیئت مدیره و معاون فنی و کنترل کیفی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی افزود: همچنین ۱۰هزار تن انواع بذرهای گندم و جو و ۳۵۰ تن انواع بذرهای دانه‌های روغنی نیزتامین شده است.

وی ادامه داد: تامین ماشین آلات مورد نیاز بخش کشاورزی از جمله دیگر خدمات شرکت خدمات حمایتی بخش کشاورزی است که با شرکت‌های معتبر داخلی براساس قیمت‌های مصوب قرارداد منعقد و امکان تامین ابزار لازم و خدمات پس از فروش برای کشاورزان تامین شده است.

ملازاده گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا تلاش شده کود و سایر نهاده‌های کشاورزی مورد نیاز کشاورزان به موقع تامین و در اختیار آنها قرار گیرد برهمین اساس روزانه ۱۰ هزار تن کود بدون مشکل در کشور تامین و در اختیارکشاورزان قرار می‌گیرد.

وی به کشاورزان اطمینان داد شرکت خدمات حمایتی بخش کشاورزی تمام عزم خود را برای تامین به موقع و با کیفیت کود به کار بستند و هیچ نگرانی در این بخش وجود ندارد.

در پایان این جلسه از خدمات عبدالحسین موسوی فرد مدیر سابق خدمات حمایتی استان بوشهر تقدیر شد.

نظرات
شما نیز نظر خود را در رابطه با این خبر بنویسید