جناب آقای مهندس رسولی در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی:

۱۲۴ هزارتن انواع کود شیمیایی برای مصرف کشاورزان استان های شمالی در سه ماهه اول سال ۹۷ تامین و تحویل شده است

عضو هیئت مدیره و مدیرعامل محترم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جناب آقای مهندس حمید رسولی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی مصاحبه نمود.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد:۱۲۴ هزار و ۴۷۵ تن انواع کود شیمیایی در سه ماهه اول سال جاری برای مصرف کشاورزان استان های شمالی گلستان،گیلان و مازندران تامین و تحویل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،حمید رسولی در خصوص طرح مطالبی مبنی بر کمبود کود شیمیایی در استان های شمالی کشور گفت:مطابق برنامه ابلاغی،در سه ماهه ابتدایی امسال ۱۰۷ هزار و ۱۷ تن انواع کود شیمیایی ازته،فسفاته و پتاسه برای استان های گلستان،گیلان و مازندران سهمیه تعیین شده که میزان انواع کودهای تحویلی به این استان ها ۱۲۴ هزار و ۴۷۵ تن و در مجموع معادل ۱۱۶ درصد برنامه ابلاغی بوده است.

وی ادامه داد:در سه ماهه اول سال جاری،۸۰ هزار و ۳۷ تن کود ازته،۲۱ هزار و ۷۱۷ تن کود فسفاته و ۲۲ هزار و ۷۲۱ تن کود پتاسه برای مصرف در بخش کشاورزی استان های شمالی تامین و تحویل شده که در استان مازندران معادل ۱۴۳ درصد برنامه ابلاغی،در گلستان معادل ۱۰۷ درصد برنامه ابلاغ شده و در گیلان معادل ۹۸ درصد برنامه بوده است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خاطرنشان کرد: درخصوص کودهای ازته (اوره) که از محل شرکت‌های پتروشیمی داخلی تأمین می‌شود،به علت مسایل اخیر در حوزه حمل ‌و نقل، حمل و بارگیری کود اوره از مبادی به استان های مختلف برای مدتی با مشکلاتی همراه بود که هم اکنون تأمین و حمل کود اوره به اقصی نقاط کشور از جمله استان های شمالی به شکل مناسبی در جریان می‌باشد.

رسولی با اشاره به محدودیت های یارانه ای و تخصیص کمتر از ۲۵ درصد از یارانه مصوب سال ۱۳۹۶، عملکرد تأمین و تدارک انواع کودهای شیمیایی در سال ۱۳۹۶ برای استان های گلستان،گیلان و مازندران را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت:براساس برنامه،۳۶۳ هزار و ۱۲۹ تن انواع کود ازته،فسفاته و پتاسه برای استان های شمالی یاد شده در سال ۹۶ سهمیه تعیین شده بود که ۳۸۲ هزار و ۲۵۲ تن انواع کود شیمیایی و در مجموع معادل ۱۰۶ درصد برنامه ابلاغی تامین و به کشاورزان تحویل شده است.

وی افزود:در سال ۹۶،معادل ۲۲۴ هزار و ۱۲۱ تن کود ازته،۶۴ هزار و ۲۸۹ تن کود فسفاته و ۹۴ هزار و ۸۴۲ تن کود پتاسه برای مصرف در کشاورزان استان های گلستان،گیلان و مازندران تامین و تحویل شده که در استان مازندران معادل ۱۰۹ درصد برنامه ابلاغی،در گلستان معادل ۱۱۴ درصد برنامه و در گیلان معادل ۹۴.۲ درصد برنامه ابلاغی بوده است.

بازتاب همین خبر در سایر رسانه ها:

- 124 هزارتن انواع کود شیمیایی برای مصرف کشاورزان استان های شمالی در سه ماهه اول سال 97 تامین و تحویل شده است (پایگاه اطلاع رسانی دولت)

-124 هزارتن کود شیمیایی به کشاورزان استان های شمالی داده شد (خبرگزاری صدا و سیما)

- 124 هزارتن کودشیمیایی مورد نیاز استان های شمالی تامین شد (خبرگزاری جمهوری اسلامی)

نظرات
شما نیز نظر خود را در رابطه با این خبر بنویسید